Nevýhoda kvantity

kvantita maklérov škodí predaju

Nenechajte sa zlákať kvanitou!

Ďalšou z možností, ako si pokaziť nehnuteľnosť je zveriť ju každému sprostredkovateľovi, ktorý sa o spoluprácu uchádza. Zapojenie viacerých maklérov do procesu predaja jednej nehnuteľnosti má svoje úskalia, o ktorých je potrebné vedieť. Na túto situáciu je vhodné pozrieť sa očami kupujúceho. Väčšina kupujúcich hľadá nehnuteľnosti na inzertných portáloch. Samotná skutočnosť, že na nich jedna nehnuteľnosť vyskakuje na jednom inzertnom portáli v rôznych variáciách je pre nich mätúca. Úplne bežné je, že na nich nehnuteľnosť vyskakuje v rozličných cenách (keďže realitné kancelárie pracujú často s rôznymi províziami), a tiež s rôznymi fotografiami, popismi a tiež rôznymi nezhodami v parametroch nehnuteľnosti, ktoré na dôveryhodnosti predávanej nehnuteľnosti vôbec nepridávajú.
V súčasnej dobe, keď väčšina realitných kancelárií používa kvalitný správcovský systém s vlastnou webovou stránku a databázou nehnuteľností, ktorá sa automaticky exportuje na všetky inzertné portály, dokáže aj jeden sprostredkovateľ pokryť takmer celý inzertný priestor a osloviť tým drvivú väčšinu potenciálnych záujemcov. Duplicita v inzercii je na škodu, aj z dôvodu, že u kupujúcich môže evokovať, že je nehnuteľnosť nepredajná, keď už sa tlačí dverami aj oknami…
V neposlednom rade, môže Vašu nehnuteľnosť pokaziť konkurenčný boj sprostredkovateľov, keď je zámer „predať nehnuteľnosť za čo najvyššiu možnú cenu“ prevalcovaný úsilím predbehnúť konkurenciu a predať nehnuteľnosť za každú cenu… V takomto prípade sa môže stať, že majiteľ stratí úplnú kontrolu nad predajom svojej nehnuteľnosti a hrozí reálne riziko, že za svoju nehnuteľnosť nedostane maximum.

Predávajte exkluzívne

Ponuka, ktorá je predávaná len jedným predávajúcim (alebo sprostredkovateľom), je v očiach kupujúcich jedinečná, a môže sa stať magnetom, ktorý pritiahne ich pozornosť a zároveň nehrozia vyššie uvedené riziká.
Nepokazte si nehnuteľnosť tým, že sa necháte zlákať kvantitou sprostredkovateľov!