Kvalitná vizuálna prezentácia

Nedostatočná vizuálna prezentácia - dôvody

Najčastejším dôvodom nedostatočnej vizuálnej prezentácie nehnuteľnosti je zanedbaná príprava vizuálneho stavu nehnuteľnosti, o ktorej sme už hovorili v súvislosti s obhliadkami. V prípade fotenia je vizuálna príprava nehnuteľnosti trošku jednoduchšia, stačí mať totiž „v poriadku„ práve tú časť nehnuteľnosti, ktorá sa aktuálne fotí. Je tu teda viac priestoru na odkladanie nepotrebných vecí, posúvanie nábytku, alebo prípadné aranžovanie. V poslednom rade je tu ešte možnosť pomôcť si retušou v grafickom editore – aj keď s touto disciplínou to netreba preháňať.

Druhým dôvodom nedostatočnej vizuálnej prezentácie nehnuteľnosti je precenenie vlastných schopností, alebo schopností fotoaparátu. Dnes sa už dá fotiť s čímkoľvek, no nie každý mobil je na fotenie interiérov vhodný. Najčastejšie chyby „obsluhy“ vznikajú pri nesprávnej expozícii, keď je časť snímaného priestoru ponorená do tmy, a vďaka tomu nie je možné na zábere pozorovať takmer žiadne detaily.

Nevhodný je tiež prístup, keď je na fotografiách zaznamenaných množstvo zbytočností a detailov, ktoré o nehnuteľnosti nič nehovoria. Potenciálni kupujúci hľadajú fotografie s výpovednou hodnotou, ktoré im prezradia dôležité priestorové či dispozičné pomery nehnuteľnosti.

Kvalitné fotografie sú nevyhnutné

Venujte fotografiám dostatočnú pozornosť, ukážte kupujúcim prednosti Vašej nehnuteľnosti!  Kvalitné fotografie nehnuteľnosti sú pre efektívnu prezentáciu v inzercii absolútne nevyhnutné. Väčšina kupujúcich sa na základe nich rozhodne, či si nehnuteľnosť pozrie naživo, alebo nie. Keď nehnuteľnosť nezaujme na fotografiách, záujemca pravdepodobne na obhliadku nehnuteľnosti ani nepríde. Primárnou úlohou fotografií v inzercii je poskytnúť určité informácie o priestorových pomeroch nehnuteľnosti, a zároveň pritiahnuť kupujúcich na obhliadku. Fotografie majú predávanú nehnuteľnosť pozdvihnúť a nie ju potlačiť, alebo dokonca znehodnotiť.